Robotika pro nejmenší

Místo konání

ZŠ Šumava

Kdy

středa 14:00 (90 minut)

Cena

1790 Kč / pololetí

Počet lekcí

15

Určeno pro

žáky 1. stupně ZŠ

Pokud mají Vaše děti rády vesmír a každý týden si chtějí, alespoň na chvilku, nastoupit do vesmírné lodi a odletět do budoucnosti, jste tu správně. Budeme bádat, budeme si hrát, budeme společně objevovat.

Na kroužku Robotika pro nejmenší si děti zkusí porozumět světu kolem sebe za pomoci robotických pomůcek. Tento kroužek je široce zaměřený, aby si v něm každé dítě našlo něco, co ho bude bavit a zároveň, aby si osvojilo co nejvíce z úplných základů. Vyzkouší si, jak fungují zcela běžné fyzikální zákony v praxi. Pokusí se si naplánovat dopředu jednotlivé kroky, které bude muset robot, či jiná robotická pomůcka, udělat, aby splnila to, co po ní chceme. Tudíž si žáci vyzkouší základy algoritmizace a jednoduchého programování, které mohou později využít i v běžných životních situacích. Setkají se s jednoduššími roboty i složitějšími stavebnicemi. Půjde hlavně o porozumění a vedení žáků k samostatným projektům. Zároveň kroužek dobře poslouží jako příprava pro nadcházející více tématicky zaměřené kroužky pro vyšší ročníky.

Spolu poznáváme svět malých robotů a principy robotické algoritmizace.

Robotika pro nejmenší

Pokud chtějí děti prozkoumávat svět robotiky, kroužek jim skrze různé stavebnice a principy algoritmizace umožní hravě objevovat svět. Můžeme se tak společně připravit na budoucí svět.

ZŠ Šumava

● volno

1 790 Kč

Předběžná přihláška

Galerie

Lektor

Hana Holemá

Lektorka nové informatiky

Přejít nahoru