O nás

Náš tým je skupina nadšených a odborných profesionálů zaměřených na rozvoj moderního vzdělávání v oblasti informatiky. Skládá se z vysoce kvalifikovaných lektorů, instruktorů a odborníků, kteří mají bohaté zkušenosti v oblasti informačních technologií a inovativního vzdělávání. Každý člen týmu Nové informatiky přináší své jedinečné dovednosti a znalosti, aby mohl poskytnout co nejlepší vzdělávací zážitek. Zabýváme se mnoha oblastmi, například Novou informatikou, programováním, robotikou, umělou inteligencí, grafikou a dalšími technologickými disciplínami.

V týmu Nové informatiky se zaměřujeme na vytváření a implementaci inovativních vzdělávacích programů, kurzů a táborů pro děti, mládež i dospělé. Naším cílem je podpořit zájem o Novou informatiku a moderní technologie, a předat účastníkům praktické dovednosti a znalosti potřebné v digitální éře. Tým se také aktivně zapojuje do výzkumu a vývoje v oblasti informatiky, sleduje aktuální trendy a technologické inovace a přenáší tyto novinky do svých vzdělávacích programů. Spolupracuje s různými institucemi, školami a organizacemi, aby se posunul výukový proces v oblasti Nové informatiky na vyšší úroveň.

Náš tým nové informatiky

Ing. Tomáš Bartůněk
ředitel

Ing. Ondřej Činátl
člen správní rady

Hana Holemá
členka správní rady

Ing. Jan Petružálek

člen správní rady

Petr Blaschke

Ing. Petr Blaschke Ph.D., MBA
člen dozorčí rady

Stanislav Mašek

Ing. Stanislav Mašek
výuka jazyků

Lektoři

Bc. Pavla Janíčková
lektorka

Martin Zenkner

Martin Zenkner
lektor

Nikola Tulaková

Nikola Tulaková
lektorka

Monika Janečková

lektorka

František Urbášek

lektor

Tomáš Kaňuch

lektor

Pomáháme naplňovat cíle informatiky

1. Moderní pohled na informatiku.

2. Programování jako prostředek k růstu, nejenom znalostí jazyka.

3. Informatika musí být užitečná pro každého žáka.

4. Stupňujeme náročnost po malých krocích, které jsou dobře promyšlené a odůvodněné.

5. Žáci pracují spolu, ve dvojici, ve skupině.

Je vůbec výhodné se učit novým způsobem informatiku?

Jasně že. Výhodou posilování informatického myšlení je celá řada nově získaných dovedností jako schopnost lépe se rozhodovat, být efektivnější při řešení problému, vymýšlet chytrá řešení atd. Nová informatika je jazyk přemýšlení novým způsobem, nový nástroj pro poznávání světa. Žáky taková informatika baví. O čem jiném má být vzdělávání, než že mají děti s radostí a chutí poznávat svět a pokoušet se ho měnit?

Informatické myšlení není jenom pro „ajťáky“. Většina dnešní výroby se bez počítačů neobejde, taktéž organizace svatby by byla, při nejmenším, o dost složitější a hledání dárců kostní dřeně téměř nemožné. Informatické myšlení dokáže zjednodušit i prosté nakupování nebo dobře číst soupeře při sportu. Informatické myšlení využijeme v běžném životě, ve studiu i v práci.

V řadě škol v České republice už se nová informatika učí, nicméně je to teprve v samých začátcích. V tomto ohledu je u nás velmi nadějný projekt PRIM. V jiných zemí probíhá kurikulární reforma, ve které se mění, v souvislosti s vývojem technologií, postavení informatiky. Jako země na tom ale nejsme zrovna nejlépe, tak to pojďme změnit.

Institut nové informatiky z. ú.
IČO: 19407602
Jeronýmova 98/27,
466 02 Jablonecké Paseky
Česká republika

Přejít nahoru