O nás

Náš tým je skupina nadšených a odborných profesionálů zaměřených na rozvoj moderního vzdělávání v oblasti informatiky. Skládá se z vysoce kvalifikovaných lektorů, instruktorů a odborníků, kteří mají bohaté zkušenosti v oblasti informačních technologií a inovativního vzdělávání. Každý člen týmu Nové informatiky přináší své jedinečné dovednosti a znalosti, aby mohl poskytnout co nejlepší vzdělávací zážitek. Zabýváme se mnoha oblastmi, například Novou informatikou, programováním, robotikou, umělou inteligencí, grafikou a dalšími technologickými disciplínami.

V týmu Nové informatiky se zaměřujeme na vytváření a implementaci inovativních vzdělávacích programů, kurzů a táborů pro děti, mládež i dospělé. Naším cílem je podpořit zájem o Novou informatiku a moderní technologie, a předat účastníkům praktické dovednosti a znalosti potřebné v digitální éře. Tým se také aktivně zapojuje do výzkumu a vývoje v oblasti informatiky, sleduje aktuální trendy a technologické inovace a přenáší tyto novinky do svých vzdělávacích programů. Spolupracuje s různými institucemi, školami a organizacemi, aby se posunul výukový proces v oblasti Nové informatiky na vyšší úroveň.

Náš tým nové informatiky

Ing. Tomáš Bartůněk, MBA
ředitel
Ing. Petr Blaschke, Ph.D., MBA, LL.M.
člen dozorčí rady
Ing. Ondřej Činátl
člen správní rady
Ing. Stanislav Mašek
člen správní rady
Ing. Jan Petružálek, Ph.D.
člen správní rady

Lektoři

Martin Zenkner
Bc. Pavla Janíčková
Nikola Tulaková
František Urbášek
František Urbášek
Marija Miškovská
Tomáš Kaňuch
Tomáš Doležal

Pomáháme naplňovat cíle informatiky

1. Moderní pohled na informatiku.

2. Programování jako prostředek k růstu, nejenom znalostí jazyka.

3. Informatika musí být užitečná pro každého žáka.

4. Stupňujeme náročnost po malých krocích, které jsou dobře promyšlené a odůvodněné.

5. Žáci pracují spolu, ve dvojici, ve skupině.

Je vůbec výhodné se učit novým způsobem informatiku?

Jasně že. Výhodou posilování informatického myšlení je celá řada nově získaných dovedností jako schopnost lépe se rozhodovat, být efektivnější při řešení problému, vymýšlet chytrá řešení atd. Nová informatika je jazyk přemýšlení novým způsobem, nový nástroj pro poznávání světa. Žáky taková informatika baví. O čem jiném má být vzdělávání, než že mají děti s radostí a chutí poznávat svět a pokoušet se ho měnit?

Informatické myšlení není jenom pro „ajťáky“. Většina dnešní výroby se bez počítačů neobejde, taktéž organizace svatby by byla, při nejmenším, o dost složitější a hledání dárců kostní dřeně téměř nemožné. Informatické myšlení dokáže zjednodušit i prosté nakupování nebo dobře číst soupeře při sportu. Informatické myšlení využijeme v běžném životě, ve studiu i v práci.

V řadě škol v České republice už se nová informatika učí, nicméně je to teprve v samých začátcích. V tomto ohledu je u nás velmi nadějný projekt PRIM. V jiných zemí probíhá kurikulární reforma, ve které se mění, v souvislosti s vývojem technologií, postavení informatiky. Jako země na tom ale nejsme zrovna nejlépe, tak to pojďme změnit.

Institut nové informatiky z. ú.
IČO: 19407602
Jeronýmova 98/27,
466 02 Jablonecké Paseky
Česká republika

Přejít nahoru