Soutěž iCUP

iCUP je soutěž pro nadšence do světa informatiky ze základních škol v Libereckém kraji. Rádi bychom podpořili zájem a talent v této dynamické oblasti. iCUP je soutěž, která propojuje vzdělávání s kreativitou, a nabízí žákům šanci prozkoumat a rozvinout své dovednosti v různých disciplínách nové informatiky. 

Naše soutěžní disciplíny zahrnují širokou škálu témat, od programování a robotiky po práci s daty, digitální technologie a informační systémy. Každá disciplína představuje unikátní výzvu, která umožňuje žákům projevit své schopnosti a objevit nové možnosti v digitálním světě.

Nerad soutěžíš? To nevadí, nejde o to se předhánět! Jsme přesvědčeni, že iCUP poskytuje prostředí pro učení, objevování a spolupráci. Jsme tu proto, abychom podpořili rozvoj informatiky na základních školách a přivedli další generace k informatickému myšlení.

Připojte se k nám a buďte součástí iCUP – místa, kde se setkávají talent, vášeň a inovace v oblasti informatiky!

Do soutěže se může zapojit tým složený z 6 žáků jedné školy, pod vedením učitele informatiky. Učitelé se mohou inspirovat úlohami, které budou soutěžící řešit přímo v hodinách informatiky.

Organizační záležitosti

Kde?

Soutěž proběhne na základní škole v Jablonci nad Nisou, Na Šumavě 43.

Kdy?

Soutěž proběhne 31. května od 8.00 do 15.00 s hodinovou pauzou na oběd.

V jakých disciplínách se bude soutěžit?

  1. Stavba robota (robotika)
  2. Geocaching (práce s daty, digitální technologie)
  3. Scratch (programování)
  4. Zneškodňování bomby (Informační systémy, práce s daty)

Jak se mohu na soutěž přihlásit?

Pomocí přihlašovacího formuláře zde: Zatím není k dispozici.

Zápisné

Žáci mají za úkol přinést na ukázku výsledek nějaké projektu, který souvisel s informatikou na jejich škole a sdílet tvorbu s ostatními. Na soutěži se vytvoří galerie těchto výrobků. Může se jednat o tiskařský výrobek, sestavený robot, plakát na školní ples nebo třeba informační systém na službu ve třídě.

Další podrobnosti připravujeme.

Přejít nahoru