Práce s ozoboty na ZŠ

Místo konání

ONLINE

Kdy

termín upřesníme

Cena

2500 Kč

Časová dotace

4h

Určeno pro

pedagogy ZŠ

Pomalu, ale jistě, se nám schyluje k odstartování změn v RVP ZP. Zde, v září roku 2023, odstartuje na školách tzv. nová informatika a s tím související nové klíčové kompetence. Uvědomujeme si fakt, že pro mnoho pedagogů může jít o opravdu velkou změnu a mohou z ní mít i obavy, jelikož si nemusejí být zcela jisti tím, jak tyto inovativní metody efektivně zařadit do svých hodin. A právě těmto učitelům a samozřejmě komukoliv dalšímu, kdo se o téma nové informatiky zajímá, bychom rádi nabídli naši pomoc, prostřednictvím našich akreditovaných webinářů.

Tento webinář Nová informatika: Práce s ozoboty na ZŠ je druhým ze tří plánovaných seminářů na 1. pololetí roku 2022/23   a jak již bylo řečeno v úvoduje příležitostí pro pedagogy 1. i 2. stupně ZŠ a dále samozřejmě pro každého, koho tato oblast zajímá a rád by se v ní dále rozvíjelBěhem tohoto čtyřhodinového online kurzu se budeme detailně věnovat jedné z nejoblíbenějších robotických pomůcek na trhu, protože ať už jste zkušený inženýr, nebo malé dítě, Ozobot může být tak náročný a zábavný, jak jen si můžete přát. Stačí jen správně umět sestavit aktivity a právě to se vás pokusíme, při tomto společném setkání, přiblížit. Základem fungování Ozobota je správná kalibrace a naprogramování, které je možné tvořit dvě způsoby. Vysvětlíme vám základní principy programování, jak za pomoci barevného kódu, tak v OzoBlockly – aplikaci ve webovém rozhraní. Zároveň představíme několik našich oblíbených aktivit a připojíme pár cenných rad pro práci s malými kosmonauty.

Rádi bychom, abyste si z tohoto setkání odnesli, alespoň část našeho nadšení pro tyto nové možnosti a cenné rady, jak na nové materiály a aktivity do hodin. Nová informatika, ačkoliv může působit na první pohled opravdu hodně technicky a složitě, časem zjistíte, že tomu tak není. Naopak je o možnosti si opravdu užít hodiny spolu se studenty a především přináší nový prostor pro rozvíjení dovedností nezbytných pro reálný život.

Práce s ozoboty na ZŠ

Chystáte se zařadit do nové informatiky práci s ozoboty, ale máte jen minimální nebo žádné zkušenosti? Po absolvování webináře budete moc směle odstartovat!

online

● volno

2 500 Kč

Předběžná přihláška 

Obsah školení:

 • Skupinová práce (komunikace ve skupině)
 • Sebeprezentace
 • Vystupování před ostatními (boj se strachem)
 • E-mail a chat (komunikace se sníženou percepcí)
 • Komunikace na sociálních sítích (sociální epidemie)
 • Komunikace s veřejností (zásady)
 • Rozpoznávání lži (typické projevy)
 • Obrana proti manipulativnímu jednání (rozpoznávání technik
  manipulace)
 • 1 na 1 (telefonování)
 • Problémové vyučování (řešení konfliktních situací)
 • Vnímání sebe i druhých

Pedagogové píší

Galerie

Lektor

Tomáš Bartůněk
Ing. Tomáš Bartůněk

Lektor nové informatiky

Přejít nahoru