Robotika pro nejmenší

Místo konání

ZŠ Šumava

Kdy

ST 14:00–15:30

Cena

1790 Kč / pololetí

Počet lekcí

15

Určeno pro

1.–4. třída

Pokud mají Vaše děti rády vesmír a každý týden si chtějí, alespoň na chvilku, nastoupit do vesmírné lodi a odletět do budoucnosti, jste tu správně. Budeme bádat, budeme si hrát, budeme společně objevovat.

Na kroužku Robotika pro nejmenší si děti zkusí porozumět světu kolem sebe za pomoci robotických pomůcek. Tento kroužek je široce zaměřený, aby si v něm každé dítě našlo něco, co ho bude bavit a zároveň si osvojilo co nejvíce z úplných základů. Vyzkouší si, jak fungují zcela běžné fyzikální zákony v praxi. Pokusí se si naplánovat dopředu jednotlivé kroky, jenž bude muset robot či jiná robotická pomůcka udělat, aby splnila zadaný úkol. Žáci si tedy vyzkouší základy algoritmizace a jednoduchého programování, které mohou později využít i v běžných životních situacích. Setkají se s jednoduššími roboty i složitějšími stavebnicemi. Jde hlavně o porozumění a vedení žáků k samostatným projektům, zároveň kroužek dobře poslouží jako příprava pro nadcházející více tématicky zaměřené kroužky pro vyšší ročníky.

Spolu poznáváme svět malých robotů a principy robotické algoritmizace.

Technické výzvy: práce s roboty, stavba a programování robotů.

Zábavné úkoly: Rozvoj logického a informatického myšlení.

Pro holky i kluky co rádi pracují s roboty.

Přihlaste svého mladého objevitele do našeho kroužku!

Chcete, aby vaše dítko objevovalo nové zájmy, rozvíjelo své dovednosti a poznávalo nové kamarády? Připojte se k našemu kroužku plného zábavy, učení a dobrodružství!

Jak se přihlásit:
Jednoduše vyplňte přihlášku na našich webových stránkách a označte, který kroužek by váš průzkumník rád zkoušel. Nezapomeňte se také podívat na naše další kroužky.

Už žádné předběžné přihlášky, stiskněte tlačítko přihlásit, vyplňte přihlášku a o zbytek se postaráme.

Galerie

Lektor

Tomáš Doležal
lektor nové informatiky
Přejít nahoru