ZPRÁVA ZE SETKÁNÍ 10. 10. 2023

Dne 10. října se konalo další zajímavé setkání v rámci DIGI centra Elixíru, tentokrát pod vedením společnosti Edhouse s.r.o. s projektem Edison do škol. Setkání bylo zaměřeno na seznámení učitelů z různých škol s inovativním robotem Edisonem a programováním v online aplikaci.

Úvod a Vize: Na začátku setkání zástupci společnosti Edhouse s.r.o. představili svou vizi, aby účastníci lépe porozuměli celému projektu Edison do škol. Podrobněji bylo vysvětleno, jak celý projekt vznikl a jaký má cíl přinést do výuky nový prvek interaktivity.

Seznámení s robotem Edison: Další část workshopu se zaměřila na samotného robota Edisona. Účastníci se dozvěděli, proč byl tento robot vybrán, jaké jsou jeho výhody a na co je potřeba být připraven při jeho používání. Každý účastník měl možnost si vyzkoušet práci s robotem, kdy jim byl v rámci workshopu půjčen jeden exemplář.

Programovací prostředí a Praktické Příklady: Workshop pokračoval představením jednoduchého programovacího prostředí pro robota Edisona. Účastníci si vyzkoušeli praktické příklady, kde se postupně seznamovali s jednoduchými příkazy, a později začali používat podmínky a cykly. Cílem bylo, aby každý účastník získal konkrétní dovednosti v programování robota.

Inspirace pro Výuku a Závěr: Na závěr setkání účastníky čekala inspirace pro samotnou výuku. Společnost Edhouse s.r.o. poskytla mnoho užitečných rad a odkazů, které účastníkům pomohou efektivně využívat získané dovednosti z absolvovaného workshopu. Celý den byl pozitivním zážitkem pro učitele, kteří si odnesli nové nástroje a znalosti pro obohacení výuky prostřednictvím robotiky.

Ing. Tomáš Bartůněk, MBA
vedoucí centra

Přejít nahoru