ZPRÁVA ZE SETKÁNÍ 16. 2. 2023

Ve čtvrtek 16. 2. 2023 proběhlo v jabloneckém DIGI centru nové informatiky již druhé oficiální setkání. Tématem se pro tento den stala práce s daty bez využití počítačů.

V komorním počtu a velmi příjemné přátelské atmosféře jsme hned z úvodu setkání zkonstatovali ještě několik tipů a postřehů z prvního setkání. Připomněli jsme tím důležité informace z minula a tím si připravili i pevný informační základ pro nové téma – práce s daty. Vyzkoušeli jsme několik cvičení z Bobříka informatiky. Největší úspěch a sdílení informací asi zaznamenala úloha s jízdními řády. Přiznejte se, kdo z Vás před tímto setkáním neměl ani ponětí, co vše se dá z takového online jízdního řádu vyčíst. Jak  jste ostatně sami zhodnotili, je to zase jeden super tip do hodin, kde si žáci nejen trénují znalosti do školy, ale také dovednosti, které posléze mohou využít ve světě tam venku, za hlavními dveřmi. 

Pro odreagování a trochu i pro to připomenutí, že každý v sobě máme to malé dítě, které si rádo hraje, jste si vyzkoušeli hru, kterou jsem zmiňoval již minule – Bombu, neboli Keep Talking & Nobody Explodes. Přikládám i slíbený odkaz, odkud můžete za symbolický poplatek hru stáhnout. https://keeptalkinggame.com/ A mimochodem gratuluji oběma týmům, vypořádali jste se s tím skvěle. Zároveň jste si vyzkoušeli možná příkoří, která pro žáky mohou v průběhu nastat a nakonec jsme i navrhli jejich možná řešení.

Pro zopakování informací pro dané téma můžete zajisté použít učebnice na stránkách https://imysleni.cz/, kde opět naleznete i další tipy do výuky.

Všem zúčastněným moc děkuji a budu se těšit na další setkání. Samozřejmě v případě jakýchkoliv dotazů se na mne neváhejte obrátit. Zvláštní poděkování ještě patří i naší milé a vážené návštěvě panu Petru Naskemu. Děkujeme za účast a postřehy, které zajisté budou pro nás všechny velkým přínosem.

Ing. Tomáš Bartůněk, vedoucí centra

Přejít nahoru